Besplatne onlajn pripreme za fakultetske prijemne ispite iz matematike i informatike

U utorak, 6. februara 2024. počinju besplatne onlajn pripreme za fakultetske prijemne iz matematike i informatike. Zainteresovani srednjoškolci treba samo da kreiraju svoj nalog na portalu https://edumoodle.pmf.uns.ac.rs kako bi uzeli učešće u ovim pripremama.

Učenici mogu da se priključe i naknadno u bilo kom trenutku, a svi časovi će biti snimljeni i svi registrovani srednjoškolci moći će ovu nastavu i odloženo da pogledaju. Takođe, svi registrovani maturanti će imati na raspolaganju i zadatke sa prijemnih ispita od 1995. do 2023. godine.

Pripremna nastava će se držati svakog utorka od 20 časova, a prvi čas je zakazan za utorak, 6. februar 2024. od 20 časova.

Na pripremama će prvo biti obrađene teme koje dolaze na prijemni, a potom će nekoliko časova biti posvećeno rešavanju raznih zadataka, po želji polaznika priprema. Dve do tri nedelje pre prijemnog ispita, za sve zainteresovane biće organizovan i probni onlajn prijemni ispit.