Mislite o svom zdravlju – Idite na redovan sistematski pregled

Prevencija bolesti predstavlja skup svih aktivnosti koje se sprovode kako bi se na vreme sprečila pojava bolesti, rano otkrila predispozicija za neko oboljenje i na vreme primenilo odgovarajuće lečenje. U najbitnije aktivnosti spadaju SISTEMATSKI PREGLEDI koji se organizuju za studente Univerziteta u Novom Sadu, baš radi prevencije bolesti, kako bi se uz pomoć raznih kliničkih pregleda na vreme prepoznali rani znaci i simptomi oboljenja i blagovremeno primenila adekvatna terapija.

Sistematski pregledi podrazumevaju redovno kontrolisanje zdravstvenog stanja, jednom u dve godine, najmanje.

Značaj sistematskog pregleda je jako veliki jer se nekim rutinskim analizama i jednostavnim pregledima mogu otkriti predispozicije i rizici za teške bolesti. Dobro je poznato da su karcinom debelog creva i dojke sve češća pojava u našem društvu, kod sve mlađe populacije.

Više informacija..