Video snimci najvećeg časa matematike

Departman za matematiku i informatiku Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu je u sredu, 9.6. i četvrtak, 10.6. organizovao besplatne onlajn pripreme za malu maturu, odnosno za test iz matematike.

Svi zainteresovani osmaci širom Srbije mogli su uživo da prate ove časove, ali i da postavljaju pitanja predavačima.

Prirodno-matematički fakultet u Novom Sadu, svestan toga da su učenici tokom pandemije radili u otežanim uslovima, na ovaj način želi da pomogne učenicima da uspešno polože malu maturu. Tokom ovih časova rešeni su neki od testova iz matematike iz prethodnih godina, uz detaljnu analizu kako pristupiti rešavanju zadataka, uz poseban osvrt na najčešće greške koje učenici prave.

U nastavku možete pogledate rešenja zadataka i snimke prpirema održanih 9.6. i 10.6.

Snimak priprema održanih 9.6. i rešenja zadataka:

Snimak priprema održanih 10.6. i rešenja zadataka: