Departman za matematiku i informatiku domaćin matematičkog slavlja!

DMI će u petak, 19. juna 2020. biti domaćin svečanosti povodom 25 godina postojanja i 100 brojeva časopisa za matematiku i računarstvo "Tangenta".

Obeležavanje jubileja počinje u 10 časova, u Klubu nastavnika na II spratu Okruglim stolom "Perspektiva časopisa Tangenta". Konferencija za novinare je u 12 časova, isto u Klubu nastavnika DMI.

U 13 časova, ispred Amfiteatra 1 DMI je otvaranje izlozbe "100 brojeva Tangente", a u 13.15 u Amfiteatru 1 počinje specijalno izdanje konferencije talentovanih srednjoškolaca Srbije "Matematički podijum mladih".

Prateće manifestacije ove svečanosti su promocija kataloga svih naslovnih strana Tangente, kao i dodela nagrada najuspešnijim takmičarima srednjoškolcima južnobačkog okruga.

Organizatori manifestacije su Društvo matematičara Srbije, Društvo matematičara Novog Sada i Prirodno-matematički fakultet u Novom Sadu.

Pozivamo sve zainteresovane da svojim prisustvom uveličaju ovu svečanost!